![](/content/boeken/5397_de-laatste-keer.jpg)
Titel: | De laatste keer |
Auteur: | Kristien Hemmerechts |
Verschenen: | 2004 |
Uitgeverij: | Atlas |
Niveau: | ![]() |
Thema's | Rebellie |
Kunst en Kunstenaar | |
Liefde | |
Ziekte en dood | |
Eenzaamheid | |
Pagina's: | 286 |
Blurb: | Een vrouw moet verder na de dood van haar man. |
Eerste zin: | De dag die met Geraldine Chaplin beloftevol was begonnen, voerde me kort nadat ik Annelore het journaal van elf uur had horen voorlezen naar de jongen die ik in fantasieën de jongen zou blijven noemen, al kwam ik vrij snel zijn naam te weten. |
Samenvatting
De laatste keer gaat over de 31-jarige Yoko Debondt, wier man geheel onverwacht overleden is. De verwerking van dat plotselinge verlies is een van de thema’s. Yoko probeert ‘goed te gaan zijn voor de mensheid’, geïnspireerd door een film over een naïef Frans meisje dat ook iedereen vooruit wil helpen in het leven. In de film blijkt zoiets toch iets simpeler dan in werkelijkheid: als Yoko zich ontfermt over de jonge, knappe zwerver Hichi, gaan er dingen gebeuren die niet in het oorspronkelijke filmscenario stonden.
Biografie auteur
Kristien Hemmerechts (*1955) studeerde Germaanse talen en werd docente Engels aan de universiteit van Brussel. Ze heeft al een hele reeks romans op haar naam. Ze debuteerde in 1987 met Een zuil van zout.
Tip:
Tommy Wieringa Caesarion
Dit boek gaat onder meer over de moeite die een vrouw heeft als ze haar man kwijt is.
Doeschka Meijsing Over de liefde
Dit boek gaat over de wanhoop van een alleen achtergebleven vrouw.